{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.678 visninger | Oprettet:

"Bang for the Buck" hjulsæt - MTB? {{forumTopicSubject}}

Har støvsuget forumet for al information omkring hulsæt til MTB og svarerne er oftest lige så forskelllige som der er brugere.. smiley

Jeg vejer 83 kg. og kører sådan ca. almindeligt - hurtigt op, hurtig ned og hurtigt ligeud smiley Kører det blå spor på 30 min. og ligger vel i midten af feltet.. smiley

Nå, anyways.. - jeg her helt vil med dette hjulsæt: http://www.bike24.de/1.php?content=8;navigation=1;product=5066;group=61;page=1;pid=17;menuid1=2;menuid2=140;mid=0;pgc=0 synes det ville passe til cyklen 100 smiley Så dog helst at det kostede 1500 kr. mindre.
Customhjul ville også være en mulighed, men synes det er totalt uoverskueligt at hitte rundt i den jungle af nav, fælge, eger, stikaksler osv.
DT Swiss 240 ville da være et fedt udgangspunkt, men farverne - sort,rød - passer bare totalt dårligt til min cykel. Shimano XTR/XT fåes kun med centerlock?

HJÆLP!! smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Handyman til små opgave 500 kr.
  • Få fjernet TV bord 250 kr.
  • Opsætning af en lampe. 1.050 kr.
  • afhentning forskelligt skrald 2.500 kr.
  • Opening a mailbox with a lost key and replacement of lock 770 kr.
  • Vaskemaskine op 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  "Bang for the Buck" hjulsæt - MTB?
Kommentér på:
"Bang for the Buck" hjulsæt - MTB?

Annonce