{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.099 visninger | Oprettet:

MTB Nybegynder {{forumTopicSubject}}

Hej

Jeg er lidt blank inden for MTB'er, men har sat mig for jeg skal have en, efter at have kørt på landevejen nogle år. Den må koste ca 7k og må gerne være brugt. Hvad skal jeg gå efter? eneste jeg selv har fundet ud af er at den skal have hydraliske skivebremser og en god forgaffel ala. Rockshox Recon eller tora som minimum.
Den skal bruges i skoven, hop og gerne noget der går stærkt. hvad jeg har læst en masse og tror man kan kalde det xc/freeride, hvor freeride tiltaler mig mest. da jeg har kørt aggressive inline i ca 8år. Det skal ikke være en BMX eller dirt jump..
Kan jeg klare mig med en hardtail eller skal jeg over i en fully af en art. har set og set på nettet men har stiret mig blind, og har indset jeg skal nok have lidt hjælp og nogle gode råd.

Håber i kan hjælpe.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytning af maleri 640 kr.
  • Hænge billeder op, hænge slanger op og hænge knivmagnet op 450 kr.
  • Hjælp til at få sat en side-markise op 2.000 kr.
  • Vaske guld smede tinge ud sortere tinge 400 kr.
  • Ophængning af 10 billeder på betonvæg og 1 lampe + lednings førelse på 2 andre. 790 kr.
  • Stop an Ifö toilet leaking 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  MTB Nybegynder
Kommentér på:
MTB Nybegynder

Annonce