{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.645 visninger | Oprettet:

Hvilket hjulsæt? {{forumTopicSubject}}

Hej gutter.
Jeg er kommet i en luksus situration, som jeg håber i kan hjælpe mig med. Jeg har i julegave været så svine heldig, at jeg af mine forældre fik et gavekort til nogle nye racerhjul. Nu er problemet bare, at jeg ikke ved hvilke jeg skal vælge. På gavekortet stod der, at gavekortet var til et sæt "Shimano Ultegra carbonhjul 2011 model" men jeg ved ikke rigtig om jeg vil have dem, de er nemlig blot 30mm høje/dybe.
Nu er det så i skal hjælpe mig. Mit budget er MAKS! 10.000 og jeg kan vælge mellem hjul fra Lite, Shimano, Sram, Mavic og DT-swiss. Jeg skal bruge dem til Enkeltstart/triathlon og udover det måske til nogle enkle linjeløb.
jeg har selv kigget på disse to hjul, hvad synes i evt. om dem? smid endelig nogle andre links ind, men de hjul i vil anbefalde.

Lite: http://www.holbaekcykelcenter.dk/hjul/r ... lsaet.html

Lite: http://www.holbaekcykelcenter.dk/hjul/r ... lsaet.html

Fortsat god jul til jer alle

Mvh
Bonde


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte to stikkontakter og tilkobling af en yderligere stikkontakt med lyddæmper. Desuden tilkobling af tre spotlys. Jeg laver selv huller til spot og køber materialer. Hvad er prisen? 1.500 kr.
  • Hækkeklip 750 kr.
  • Tilslutning af elkomfur 600 kr.
  • Trimme træer til 1.000 kr.
  • I need someone to fix the light cables (remove one and install 3 others) 730 kr.
  • Opfyldning af sand i højbede 890 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvilket hjulsæt?
Kommentér på:
Hvilket hjulsæt?

Annonce