{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Knagerækker 250 kr.
  • Monteret spejl på væg 700 kr.
  • Miele W1 fejlmelding F138 1.400 kr.
  • Skift af 3x blandingsbatterier på badeværelser 1.900 kr.
  • Der er faldet en BH metal bøjle ind i tumbleren i vaskemaskinen. Vaskemaskinen virker fint med larmer, da den bøjlen drejer rundt samtidig. 500 kr.
  • Vaskemaskinereparation 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  bredde på dæk
  • #1   30. maj 2012 Øhh hvad betyder "er ved at skrive og mountainbike og ville lige høre...." ??
    Brede dæk giver mere greb end smalle dæk, men der er også andre faktorer der spiller ind; fx dæktryk, rytterens vægt, underlag.


  • #2   30. maj 2012 når har bare skrevet det lidt forkert da skulle gå lidt stærkt men det betyder at at jeg skriver om mtb og vil høre om dækkene da jeg ikke ved noget om det smiley

  • #3   31. maj 2012 Skal vil også lige forbi det med farten. Smalle dæk er hurtige men mangler greb i sving. Brede dæk er langsommere på de lige stykker men har så bedre greb i sving. Det brede dæk kan også være en fordel hvor der feks. Er mange rødder og sten, da det har lidt mere luft at flytte rundt med. Rammer du en kant med et smalt dæk er der risiko for at skade slange og fælg.

  • #4   31. maj 2012 For ikke at glemme vægten.
    Et lille dæk, vejer mindre end et stort, sjovt nok..


Kommentér på:
bredde på dæk

Annonce