{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.899 visninger | Oprettet:

Indvendig Di2 integration på Specialized Shiv {{forumTopicSubject}}

Hej
Jeg er i gang med et større researcharbejde vedr. integration af Di2 på min nye Specialized Shiv.Jeg har efterhånden fundet en del posts i diverse fora, rundt omkring på nettet, der i større eller mindre grad forklarer eller illustrerer hvordan det er muligt at lave sin Shiv 100% Di2-kompatibel.

Da jeg desværre ikke selv har evner i tyde diagrammer eller for den sags skyld føre en loddekolbe (hvilke to ting det overvejende ser ud til at jeg skal bruge), vil jeg høre om der her på forummet er en, der synes det kunne være sjovt at hjælpe med til at realisere projektet.
Egentlig kan jeg "bare" sende min ramme til Tyskland og får den retrofittet - men koster altså ca. 5500,- inkl. forsendelse. Jeg er evt. villig til at betale en fair timeløn, men det skal primært være noget du synes kunne være sjovt. Jeg bor i København.

Jeg håber der er nogle derude (herinde), der har lyst til at være med.

Mange hilsner
Benjamin


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montering af opvaskemaskine 700 kr.
  • slå græsset - Akut 700 kr.
  • udskift af jord med muld i bede 3.000 kr.
  • Grillreperation 400 kr.
  • Fill gas boiler/gasfyr with water - showing low water pressure 999 kr.
  • Elektriker 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Indvendig Di2 integration på Specialized Shiv
Kommentér på:
Indvendig Di2 integration på Specialized Shiv

Annonce