{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.677 visninger | Oprettet:

opgradering af Trek 3900 3 series MTB {{forumTopicSubject}}

Hejsa

Jeg har en ældre sag af en trek mtb og jeg kunne godt tænke mig at opgradere den lidt med nye bremser og en ny bagskifter.
Men jeg ved ikke særlig meget om dele til cykler endnu så er lidt i tvivl om hvad der ville passe på min cykel, og det håbede jeg på at i kunne hjælpe med ?! Tak

Mvh Claus

Trek 3900 3 series


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hænge radiator op, som er faldet ned 1.500 kr.
  • Montering af lamper 500 kr.
  • Hyrdeledet 23 8400 Ebeltoft 450 kr.
  • Male køkken og badeværelse og rengøring 7.600 kr.
  • Udskiftning af ruko lås 1.000 kr.
  • Skal have hjælp til at samle et sofabord Skal have hjælp til at samle et sofabord 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  opgradering af Trek 3900 3 series MTB
  • #1   4. nov 2012 Spørgsmålet er om det kan svare sig? En trek 3900 er en "billig" model, ikke sagt den ikke er god. Men hvis den er af ældre dato og har kørt meget er der nok meget der burte skiftes på den? Om det ikke var bedre at sælge den og købe en ny? Ang opdatering var hjul/dæk det førte jeg ville kigge på og man ville evt kunne man tage stumperne over på næste cykel.

  • #2   4. nov 2012 Ellers kig i brugt makede om der ikke skulle være nolge ældre gode billige stumer.

Kommentér på:
opgradering af Trek 3900 3 series MTB

Annonce