{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.100 visninger | Oprettet:

En Shimano tilhænger blev konverteret {{forumTopicSubject}}

Har efterhånden brugt et par uger på at beslutte mig for hvilken nye pedaler raceren skal have. Valget stod mellem:

Shimano (lidt tunge til prisen, men det sikre valg)
Speedplay (de letteste, meget dyre og med blandet meninger)
Time (lidt som Shimano, men blandet meninger om iclick)

Jeg ved at rigtig mange der køre mtb er glad for deres Time pedaler, hvor jeg selv tilhører de mere konservative Shimano tilhængere. Da jeg fik kigget lidt mere på Times nye Xpresso, tænkte jeg "...nu skal det fandme være. Jeg vil også gerne kunne prale med at jeg tør købe andet en Shimano".

2 par Time Xpresso i kurven - ca 200gr/par for knap 90euro. Det er det billigste gr/euro jeg kunne finde.

Ps. Så er de iøvrigt købt uden at spørge nogen herinde først. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Jord gravning +Bortkørsel 5.700 kr.
  • Havemand til græsslåning og hækklipning 3.000 kr.
  • Omlægge udendørsfliser 5.000 kr.
  • Handyman to put up curtains by doing the holes in the main wall. Plus to hang up one painting. 850 kr.
  • Metro 30L skal udskiftes 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  En Shimano tilhænger blev konverteret
  • #1   2. feb 2013 Lyder spændende Kasper du må lige give en tilbage melding om du er tilfreds med dem, hvor købte du dem ?

  • #2   2. feb 2013 Vil lige tilføje at så vidt jeg kan se er Xpresso 2 den billigste pedal Per gram. 220gram for kun 42euro. Det er under den halve pris for en pedal der næsten vejer som SpeedPlay light action. Mon ikke speedplay justere deres priser nu?

Kommentér på:
En Shimano tilhænger blev konverteret

Annonce