{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

DBS Kombi Lux Retro

4.191 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen cykel er oprettet og stemt ind. Opret din egen cykel

Cykel Vagn .
| 38 år | Oprettet: 25. mar 2009


DBS Kombi Lux

Type:
Retro
Stel:
Rat look ! ;)
Forgaffel
Rat look ! ;)
Den er rimelig std. sku jeg mene ..
Bremser
Ikk lige nu nej, der ska lige lidt friske kabler og nok nogle nye klodser til. Så lige for tiden bruger jeg fødder, hæk, busk og træ ;)
Dæk
Vredestein baghjul fra Hanstholm kondom fabrik, har ikk lige tjekket mål.
Ved ikk hva der sidder foran, men der er noget refleks stribe i kanten , åh så moderne! Og de taber luft begge to..
Hjul
Rat look krom trådfælge med masser a ir, rust og knofedt ;)
Gear
Ingen :) Kører på ren rugbrøds kerner ;)
Styr
Ja self, ellers ville hjørner være en temmelig stor belastning ;o)
Saddel
Selle Royal, hullet, revnet og ikk særlig komfortabel! Men den hører jo med til Rat looket ;)
Ekstraudstyr
Org. krom cykelpumpe
Bagagebærer til pilsner
Ringeklokke
Udgifter til polérgrej ;)
Rusten
Og generelt bare rat looket i sig selv ;)
Bemærkninger
Fik cyklen (hurtigt kendt som spritter raketten) foræret for en uge siden , så nu ska mig om min kammerat igang med at skifte lidt hjul, lejer, Autosol på kromet så det skinner igen, ellers er det jo ikk rigtig Rat Look !

Den blir pudset og poleret op efter alle kunstens regler, og planen er pt at den ska stå Rat Look ! Men lur mig ikk om jeg en dag vælger at skille den ad og gi den lidt farve (o;

Håber min sparsomme tekst kan opvejes a rigeligt med billeder :) og dermed lukke mig ind i varmen ..
Kommentér på:
DBS Kombi Lux
  • Mikkel J
    Mikkel J Tilmeldt:
    jun 2016

    Følger: 1
      23. jun 2016 Er ret sikker på den har 2 gear. Man skifter ved at træde tilbage i pedalerne som hvis du skulle bremse.

  •   1. apr 2009 Nærtagende??
    Det må du gi videre til dem der har lavet reglerne for dette site.
    Oppe i din browser står der www.cykelgalleri.dk Det er hvad jeg forholder mig til.

    Jeg er kun "hyret" til at håndhæve de regler der er, så hvis reglerne er for svære at acceptere sååå... Er der måske andre sites at hænge ud på!?

    mvh
    René E.


  •   1. apr 2009 Omg ..
    :s Det kalder jeg nærtagende ..


  •   1. apr 2009 5.4 Oprettelse af cykler
    CykelGalleri.dk gør opmærksom på at du skal have tilknytning til cyklen, og derudover skal du opfylde de andre krav som stilles af CykelGalleri.dk’s administration ved oprettelse af en cykel her på siden.

    1. Cyklen skal være din egen.
    2. Alle billeder skal være tydelige og af ((selve cyklen!))
    3. Cyklen må ikke oprettes som salgsannonce!
    4. Cyklen må ikke være solgt ved oprettelsen!
    5. Der må ikke oprettes midlertidige billeder med tekst som f.eks. ”Billeder kommer snart”
    6. Der må ikke være skjulte reklamer for f.eks. hjemmesider på billederne

    Hvis du er i tvivl om du overholder tilknytningskravet, så skriv til en hjælpe-administrator og spørg.

    Det er ikke tilladt at oprette flere cykler i samme galleri; opret venligst kun et galleri per cykel.

    Vi kontrollerer jævnligt de oprettede cykler og sletter uden varsel alle cykler, som ikke opfylder alle betingelserne.

    Tilføjelse.
    Bilen hører ikke til på CG, men BG.
    Ved ikke om det er dig der sidder og tyller bajere i dig, men det behøver der ikke være billeder af på CG. Få dem væk!


  •   1. apr 2009 ..
    HA'er - Hva der galt med de billeder ?


  •   26. mar 2009 billeder
    Få lige de to sidste billeder væk, og så det af bilen.

    mvh
    René E.


  •   25. mar 2009 ..
    Alt for nice (;
    - smed en høj.


  •   25. mar 2009 ..
    Ud a 81 brugere online er der da vist fesent lidt gang i den her ballon smiley ? hehe .. Hvor blir alle stemmerne a? Og jer som afviser men ikk tør stå frem - Håber i får større pjork a det smiley ellers kan jeg ikk se grunden ..


  •   25. mar 2009 Joke ?
    Nej fandeme nej , den er for retro .. Og Retro er svedigt ! ;o)


  •   25. mar 2009 HAHAHAHA
    Det er sku grineren!!! Håber sku det er en joké;)



Annonce