CG-info: Nyt - Velkomst/afvisning af gallerier! {{forumTopicSubject}}
Vi har gennem længere tid modtaget gode input vedr. velkomst/afvisning af nye gallerier, og derfor har vi foretaget nogle enkelte ændringer.
Det nye er:
- Du kan maximalt afvise med 1 point (hvorimod du stadig kan byde velkommen med 10 point, hvis du har vundet nok udfordringer).
- Alle afvisninger skal begrundes, og bliver synlige i kommentarerne under galleriet.
- Alle velkomster bliver synlige i kommentarerne under galleriet. Skriver du ikke selv en kommentar, vil der blot stå "Velkommen".
Disse ændringer er lavet for at indstemningsprocessen bliver mere åben, og man kan følge med i, hvem der byder velkommen.
Samtidig har man, som bruger, også chancen for at få ændret på evt. fejl og mangler ved galleriet - inden galleriet bliver afvist.
Mvh. Rikke/CG
jun 2009
Følger: 6 Følgere: 5 Cykler: 6 Emner: 36 Svar: 675
Totalt idiotisk.
Jeg vil stemme min søns 3 hjuledecykel ind en af dagene....det burde nu ikke være et problem med lidt gode kommentarer og nogle fine billeder.
Ahh Bazoom..... tænk jer nu lige om
sep 2012
Følger: 7 Følgere: 8 Cykler: 1 Emner: 4 Svar: 590
okt 2009
Følger: 6 Følgere: 4 Cykler: 2 Emner: 8 Svar: 102
okt 2009
Følger: 6 Følgere: 4 Cykler: 2 Emner: 8 Svar: 102
Heldigvis er cykelgalleri ikke lige så useriøst som bil og scooter galleri
jun 2009
Følger: 6 Følgere: 5 Cykler: 6 Emner: 36 Svar: 675
I ved hvem jeg mener
Kvalitetsniveauet er i forfald
sep 2012
Følger: 7 Følgere: 8 Cykler: 1 Emner: 4 Svar: 590
Ja førnævnte busetto er nok ikke skide spændende at kigge på men den forsvinder jo også ret hurtigt i galleriet alligevel tænker jeg. På scootergalleri er der blevet stemt i vanvid ind af helt std scootere som er dybt uinteressante at kigge på, men der har det ikke været et problem.
Hvis man som bruger herinde skal være så "snobbet" at man ikke kan acceptere at der er nogen der er stolte over deres billige cykel og gerne vil vise den frem, selvom det måske kun er fordi de har malet styret i blå frem for sort eller lign, synes jeg sq godt nok det er lidt ærgeligt at være bruger herinde.
Tilmeldt:
feb 2006
Følger: 1 Følgere: 47832 Emner: 29 Svar: 130
Vi holder øje med, om vægtningen af velkomst vs. afvisepoint, skal justeres
Mht. indstemning, så har det altid været sådan, at man har fået flere indstemmepoint, hvis man har vunder x-antal udfordringer.
Mvh. Rikke/CG
CG-info: Nyt - Velkomst/afvisning af gallerier!