{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.364 visninger | Oprettet:

bagskifter passer ikke på drop {{forumTopicSubject}}

Jeg har købt ny bagskifter, da jeg skal have større krans på min Cannondale Habit (2015). Den nyindkøbte Sram SX Eagle Bagskifter, passer ikke i mit drop. kan man skifte mellemstykket der sidder på den gennemgående bolt, ud med det fra den gamle, umiddelbart vil det ikke af, men jeg tænker det kan presses af, det kunne også se ud som om der sidder en skive der låser, nogen der har erfaring med dette?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte to stikkontakter og tilkobling af en yderligere stikkontakt med lyddæmper. Desuden tilkobling af tre spotlys. Jeg laver selv huller til spot og køber materialer. Hvad er prisen? 1.500 kr.
  • Hækkeklip 750 kr.
  • Tilslutning af elkomfur 600 kr.
  • Trimme træer til 1.000 kr.
  • I need someone to fix the light cables (remove one and install 3 others) 730 kr.
  • Opfyldning af sand i højbede 890 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  bagskifter passer ikke på drop
  • Kim Bo J
    Kim Bo J Tilmeldt:
    mar 2013

    Følger: 1 Følgere: 1 Svar: 6
    #1   1. maj 2023 Hvad er det der ikke passer?

  • #2   8. maj 2023 Gevindet passede sådan set ok, men der ved blev at være slør i mellem drop og bagskifter, jeg købte en SRam X01 i stedet den virkede med det samme, men jeg fandt aldrig ud af hvad der var i vejen med det andet set-up.

Kommentér på:
bagskifter passer ikke på drop

Annonce